Jesteś na: o nas
tel .: 81 537 47 71
Stowarzyszenie na Rzecz pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne przy Oddziale Alergologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Wyszyńskiego w Lublinie (nazwa skrócona – Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne w Lublinie) jest organizacją działająca na terenie województwa lubelskiego od wielu lat.

Działamy na rzecz Chorych i Pacjentów. Dążymy do poprawy jakości życia alergików, zwiększenia nakładów finansowych na leczenie chorób alergicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, niższych cen leków, zwiększenia specjalistycznych placówek medycznych, większej ilości lekarzy alergologów.

Organizujemy w sposób cykliczny prelekcje, wykłady, pogadanki, gdzie mówimy o nowościach w dziedzinie alergologii, najnowszych lekach, metodach diagnostyki i odczulania. W ciągu najbliższych miesięcy zorganizujemy kolejny „ Dzień alergii” we współpracy z Oddziałem Alergologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Wyszyńskiego w Lublinie.

Jesteśmy członkiem założycielem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne i POCHP, zarejestrowanym w 2005 roku. Zrzeszamy na zasadzie dobrowolności pacjentów, ich rodziny, lekarzy i pielęgniarki. Nikt nie wie, czy i kiedy jego samego dotknie alergia. Najnowsze badania pokazują, że nawet osoby dorosłe, które nigdy wcześniej nie miały problemów z alergią, coraz częściej musza korzystać z pomocy lekarza alergologa. Nie bądź obojętny- ten problem może wkrótce dotyczyć także Ciebie. Przyłącz się do nas- razem możemy więcej.

Nr konta bankowego:

02 1020 3176 0000 5702 0054 61 35

PKOBP Oddział 4 w Lublinie ul.T.Zana 38, 20-601 Lublin .